Wynajem samochodów Lublin Centrum
To miasto położone we wschodniej części kraju, bardzo dobrze skomunikowane z innymi polskimi miastami. Z Warszawy prowadzi do niego droga S17. Natomiast z Rzeszowa i Białegostoku DK19. Ponadto w Lublinie znajduje się lotnisko, które ma połączenia z Holandią, Irlandią, Norwegią, Wielką Brytanią, Chorwacją i Bułgarią.
Zamek Lubelski z Kaplicą Trójcy Świętej
Zamek Lubelski to miejsce pełne historii - polskiej oraz lubelskiej. Obecnie znajduje się w nim oddział Muzeum Narodowego. Jednak zamek w Lublinie pamięta czasy carskie, hitlerowskie, czy radzieckie. Zazwyczaj służył wtedy jako więzienie.
Na tym nie kończy się jego historia. W zamku znajduje się Kaplica Trójcy Świętej zwana perełką Lublina. Stanowi zabytek klasy światowej, ponieważ ozdabiają ją freski bizantyjsko- ruskie z początku XV wieku.
Do kompleksu Zamku Lubelskiego zalicza się również Wieża Zamkowa, zwana Donżon. To zabytek sztuki romańskiej, który został wzniesiony w XIII wieku, a więc jest najstarszą zachowana budowlą zamkowa. Od 10 lat służy jako taras widokowy, z którego turyści mogą podziwiać panoramę Lublina. Kaplica Trójcy Świętej i Wieża Donżon są jedynymi oryginalnymi fragmentami Zamku.
Stare Miasto
Starówka Lublina do dziś zachowała się w wyjątkowo dobrym stanie. Aż 70 proc. jej zabudowy jest pierwotna. Jej wejścia strzeże Brama Krakowska. Znajduje się tam muzeum miasta Lublin. To miejsce stanowi też idealny widok na ratusz, a o godzinie 12:00 każdego dnia można obserwować na nim pana hejnalistę oraz posłuchać hejnału miasta.
Spacerując wąskimi, urokliwymi uliczkami, można trafić na renesansowe elementy dekoracyjne. Jeśli lubisz klimat tej epoki, możesz śmiało odwiedzić Zamość i Kazimierz Dolny, ponieważ charakteryzują się podobną stylistyką.
Stare Miasto oferuje również niecodzienną atrakcję, jaką są podziemia. To połączenie piwnic i kamienic tworzące szereg korytarzy pod Starówką Lublina.
Pro-tip: będąc w Lublinie nie nazywaj Starego Miasta Starówką. Mieszkańcy Lublina uważają tą nazwę za niezbyt dostojną i ujmująca rangę tego miejsca.
Beton, metal i szkło, czyli Centrum Spotkania Kultur.
To bardzo ciekawe miejsce na mapie miasta, powstałe z betonu, metalu i szkła. Co ciekawe, to dość nowoczesny budynek, ale jego historia sięga 1794 roku! Odbywają się w nim koncerty spektakle i inne wydarzenie kulturalne. Znajdziemy tam drugą co do wielkości scenę operową w Polsce.
Na dachu budynku znajdują się tarasy widokowe ze szklanymi korytarzami. Z tego miejsca można również podziwiać panoramę miasta. To zdecydowanie miejsce dla odważnych osób, które nie mają lęku wysokości. Dodatkowo latem, na dachu można obejrzeć film w kinie pod gołym niebem.